Overwinnaars zijn… verliezers die nooit opgeven

Herman  Meijer
Herman Meijer
ORAVI 

Het is crisis met de crisis. Menigeen staat inmiddels door de corona situatie stijf van angst en onzekerheid. Wat doe jij eraan, als salesprofessional?

Overwinnaars zijn… verliezers die nooit opgeven
Steeds weer opnieuw komt het naar voren, als we kijken of luisteren naar het journaal, de praatprogramma’s, de podcasts, persconferenties en allerlei andere dagelijkse mediaberichtgeving uit binnen- en buitenland.
Er gaat geen dag voorbij of de media weet ons allen weer te bestoken met een of ander halfleeg glas. Alsof er niets anders meer is. En als angst regeert, gaan de creativiteit en activiteit ten onder.

We staan weer met beide benen op de grond en worden met de neus op de huidige, keiharde feiten gedrukt.

Geen optie
Natuurlijk staan diverse branches bijzonder zwaar onder druk en dreigen vele bedrijven en individuen uiteindelijk het loodje te leggen, helaas. Dat was ook  het geval bij iedere crisis die er in de afgelopen 50 jaar is geweest, ongeacht de oorzaak daarvan. Passief afwachten? Kijken wat anderen doen? Nee, dat is geen optie meer.

De handen uit de mouwen
Er bestaat ook nog steeds een ander, halfvol, glas. En dat laat verheugende kanten zien. Velen worden juist nu weer innovatief, creëren nieuwe mogelijkheden en denken buiten hun oude vertrouwde kaders. Succes komt nooit zomaar aanwaaien, al leek dat er soms wel op de afgelopen jaren na de vorige crisis.

De handen weer uit de mouwen steken, innovatief en creatief zijn. Hard werken en geld en omzet verdienen op een manier die menigeen gelukkig altijd als normaal heeft beschouwd: proactief handelen en aanpassen aan de veranderde omstandigheden. Hoe? Door positief te accepteren dat iets wat in feite abnormaal is, voorlopig als normaal moet worden beschouwd.

Alles zal opnieuw weer anders worden
Het vreemde Coronajaar 2020 is voorbij en gaat de geschiedenisboeken in. We staan ieder jaar weer voor een nieuw begin. De mooiste kansen liggen voor ons. Dus roep ik alle commerciële mensen op om nu de handen te laten wapperen. Maak geen crisis van de crisis!

Kom uit de stoel omhoog, ga - met inachtneming van de regels - de weg weer op, bezoek klanten en prospects waar of zodra dat mogelijk is. Gebruik de vele andere contactmogelijkheden die er zijn: social media, telefoon, beeldcontact, e-mails, WhatsApp en een hele batterij andere apps staan geheel tot onze beschikking.

Wees weer blij
Voor verkopers, accountmanagers, salesengineers en salesmanagers, is nu het moment aangebroken om je verkooptalent, kennis en kunde volop te laten zien. En doe dat eerder dan je concurrent.
Wat een fantastische uitdaging!

Recessie of crisis?
Verkopen is van oudsher altijd al een moeilijk, mooi en o zo boeiend vak geweest. Dát zal nooit veranderen.
Opgeven is dus nooit een optie.
Overwinnaars zijn in feite verliezers die nooit hebben opgegeven.
Zorg dat je daar ook bij hoort.

Herman Meijer

Herman  Meijer
Herman Meijer heeft ruim veertig jaar ervaring in Sales en Management. Hij is bedrijfsadviseur, interim-manager, trainer/coach, presentator, verzorgt bedrijfspresentaties, workshops en congressen. Tevens schrijft hij columns, artikelen en boeken.
Alle artikelen van deze auteur
De auteur wil graag weten
hoe u dit artikel waardeert:









10
 
Waardering   8,6
(5 stemmen)
Reacties

Ingrid Van sloun |  http://wwwspiceupbiz.nl

Overwinnaars zijn… verliezers die nooit opgeven, Dank je voor de leuke spreuk! Waarheid als een koe

Michèle De Ceuninck |  http://www.pivota.be

Een boodschap van hoop is zoveel waardevoller dan de zoveelste klaag/zaag info !

Reageren

Let op
Uw naam en eventueel uw website worden getoond boven uw reactie.
Vul uw emailadres in als u op de hoogte gehouden wilt worden over reacties op dit artikel.

Uw naam
Uw emailadres  optioneel
Uw website optioneel
Persoonlijke Sales Ontwikkeling


Abonneer
Onze auteurs
Jan-Willem  Seip

Jan-Willem Seip

Jan-Willem Seip (1968) is oefenmeester in klantcontact. Zijn motto is “Verkopen is mensenwerk”.. meer..

Rene  Knecht

Rene Knecht

Sinds 1999 ben ik continu op zoek gegaan naar betere manieren om mijn eigen diensten te verkopen. .. meer..

Natasja   Hoogenboom

Natasja Hoogenboom

De missie van Natasja Hoogenboom is kristalhelder: bedrijven helpen succesvoller te worden in hun .. meer..

Michel  Hoetmer

Michel Hoetmer

Michel Hoetmer helpt met zijn verkooptrainingen en publicaties bedrijven meer winstgevende omzet t.. meer..

Harro  Willemsen

Harro Willemsen

Harro Willemsen is commercieel trainer, publicist en partner van 3to1. "Mijn missie is simpel: Ik .. meer..

Richard van Houten

Richard van Houten

Richard van Houten was 15 jaar eigenaar/MD van Bron & Partners Sales- en Communicatieopleidingen.
Nu geeft hij met zijn bedrijf Blue Tree Consultancy BV advies op gebied van organisatiestrategie, .. meer..

Marianne van de Water

Marianne van de Water

Expert koude acquisitie | Trainen, schrijven en vertellen over succesvol bellen | Iedereen met een.. meer..

Toine  Simons

Toine Simons

Toine Simons is Consultative Selling specialist en oprichter van trainingsbureau Beerschot & Simon.. meer..

Jorg  Hartog

Jorg Hartog

Hoe bouw je een new business machine waarmee je iedere maand een constante flow van afspraken en n.. meer..

Jos  Burgers

Jos Burgers

Jos Burgers is veelgevraagd spreker en auteur van bestsellers zoals ‘Klanten zijn eigenlijk net .. meer..

André  Hagelen

André Hagelen

André Hagelen is ondernemer en heeft meerdere bedrijven opgericht in marketing en sales. Zijn spe.. meer..