Spreekt u wel met de juiste persoon?
Het is natuurlijk essentieel om te weten of u met de beslisser spreekt of niet. Hoe komt u daar achter? 
Vaak denken we met de juiste contactpersoon te spreken. We denken de beslisser vast te hebben. De werkelijkheid ziet er vaak anders uit. Uw contactpersoon mag dan operationeel enige bevoegdheid hebben, in 60% van de gavallen is hij of zij niet de eindbeslisser.
Hoe kunt u er achter komen of u met de juiste persoon spreekt? - Bij de start van de relatie.Wanneer u een eerste contact met de organisatie heeft, moet u vragen wie de aangewezen persoon is om mee te spreken. Vraag dan: Beslist hij/zij hier zelf over of laat hij/zij zich nog door iemand anders bijstaan?
- Bij een bestaande relatie.Vraag uw contactpersoon: Belist u hier zelf over, of laat u zich nog door iemand anders adviseren?
- Bij een organisatie. Doe de moeite om de beslissingsprocessen in kaart te brengen, vraag een organogram en stap naar de belangrijkste personen die bij uw relatie betrokken zijn. Stap naar mensen hoger in de hiërarchie! U zult snel merken wie het echt voor het zeggen heeft.
Tip Durft u bovenstaande tactieken niet aan? Vraag dan binnen uw eigen organisatie een éénmalig killer-aanbod te mogen doen. Dat is aanbod waar men wel op in moet gaan! Verstuur dit naar de chef van uw contactpersoon (excuseer u later voor de 'vergissing' en vertel dat het voor hem was bedoeld). Laat een collega nabellen naar de chef. Zo weet u snel hoe de kaarten liggen. Peter Stinckens House of Imagination
Peter Stinckens
|
Peter Stinckens werkt momenteel als algemeen directeur voor het House Of Imagination. Hij werkte als verkoper, key account manager, commercieel directeur en CEO. Als spreker en auteur is hij een vaste waarde in sales land.
Alle artikelen van deze auteur
|
|