Grootmeester van de stilte

Redactie Verkopersonline.nl
Redactie Verkopersonline.nl

Toon Hermans kon een zaal volkomen platleggen in euforische lach. Hoe deed hij dat? En wat kunt u ervan leren?

Grootmeester van de stilte

Toon Hermans was een tovenaar, niemand die dat zal betwisten. Maar waarin (onder meer) schuilde zijn geheim? Hoe kreeg hij de zaal zover dat de mensen altijd weer willoos aan zijn voeten lagen?
Ook daarover bestaat inmiddels wel consensus.
Het was zijn fabelachtig gevoel voor timing.
Tot op eentiende van een seconde weten wanneer je moet spreken en wanneer zwijgen.
De grootmeester van de stilte.

Geldt ook voor het verkoopgesprek. Wie de fout maakt een verhaal op te hangen zonder rustpunten, zonder pauzemomenten, maakt het de luisteraar erg moeilijk. Deze krijgt niet de tijd om uw woorden te verwerken en zal uiteindelijk hopeloos verstrikt raken in de onbeteugelde woordenstroom die u hem voor de voeten werpt.

Tip
Geef uw gesprekpartner gelegenheid uw woorden te verwerken, er op te reageren, zijn eigen gedachten te vormen. Huldig de stilte als een essentieel element in uw gespreksvoering.

(red.)

Redactie Verkopersonline.nl

Redactie Verkopersonline.nl
Alle artikelen van deze auteur
Meer artikelen over: Gesprekstechniek, Luisteren
De auteur wil graag weten
hoe u dit artikel waardeert:









10
 
Waardering   7,3
(6 stemmen)
Reacties

Evert Alink

Misschien ook leuk om te weten dat Toon Hermans zijn shows tot op de seconde (letterlijk) nauwkeurig voorbereidde.

Dick van Diepen |  http://www.fabkennemerland.nl

Toon mocht wel een monoloog houden! Dat is wel een verschil met een verkoopgesprek cq adviesgesprek. Waarin het letten op de non-verbale reacties erg belangrijk is. Overigens ben ik van mening dat een goed verkoop/adviesgesprek voor een client alleen een herhaling kan zijn van de input die de client eerder zelf heeft gegeven.

Bart Emmerik

Toon Hermans had inderdaad een monoloog, maar als verkoper heb je deze toch ook? Ik werk zelf in een elektronica zaak en daar gebruik ik bij een verkoop/adviesgesprek zeker wel stiltes. Zo kan de klant gerichter vragen stellen of reageren en heb ik tijd om op de non-verbale communicatie te letten. Over die input heb je 2 kanten: je hebt soms klanten waar je alles eruit moet trekken en dan ligt het helemaal aan je zelf hoe je daar mee omgaat. Je hebt ook klanten die met gerichte vragen komen. Maar inderdaad input is input, goede of slechte.

Reageren

Let op
Uw naam en eventueel uw website worden getoond boven uw reactie.
Vul uw emailadres in als u op de hoogte gehouden wilt worden over reacties op dit artikel.

Uw naam
Uw emailadres  optioneel
Uw website optioneel
Persoonlijke Sales Ontwikkeling


Abonneer
Onze auteurs
Jan-Willem  Seip

Jan-Willem Seip

Jan-Willem Seip (1968) is oefenmeester in klantcontact. Zijn motto is “Verkopen is mensenwerk”.. meer..

Rene  Knecht

Rene Knecht

Sinds 1999 ben ik continu op zoek gegaan naar betere manieren om mijn eigen diensten te verkopen. .. meer..

Natasja   Hoogenboom

Natasja Hoogenboom

De missie van Natasja Hoogenboom is kristalhelder: bedrijven helpen succesvoller te worden in hun .. meer..

Michel  Hoetmer

Michel Hoetmer

Michel Hoetmer helpt met zijn verkooptrainingen en publicaties bedrijven meer winstgevende omzet t.. meer..

Harro  Willemsen

Harro Willemsen

Harro Willemsen is commercieel trainer, publicist en partner van 3to1. "Mijn missie is simpel: Ik .. meer..

Richard van Houten

Richard van Houten

Richard van Houten was 15 jaar eigenaar/MD van Bron & Partners Sales- en Communicatieopleidingen.
Nu geeft hij met zijn bedrijf Blue Tree Consultancy BV advies op gebied van organisatiestrategie, .. meer..

Marianne van de Water

Marianne van de Water

Expert koude acquisitie | Trainen, schrijven en vertellen over succesvol bellen | Iedereen met een.. meer..

Toine  Simons

Toine Simons

Toine Simons is Consultative Selling specialist en oprichter van trainingsbureau Beerschot & Simon.. meer..

Jorg  Hartog

Jorg Hartog

Hoe bouw je een new business machine waarmee je iedere maand een constante flow van afspraken en n.. meer..

Jos  Burgers

Jos Burgers

Jos Burgers is veelgevraagd spreker en auteur van bestsellers zoals ‘Klanten zijn eigenlijk net .. meer..

André  Hagelen

André Hagelen

André Hagelen is ondernemer en heeft meerdere bedrijven opgericht in marketing en sales. Zijn spe.. meer..