|
Verkopen is experimenteren en investeren
Iedere keer als ik een klant spreek leer ik iets. Ditmaal was het een directeur van een uitgeverij en het ging over verschillen tussen landen. 
Hij had een buitenlandse auteur in zijn fonds, die het overal goed deed. In Duitsland, in Engeland, in België, maar niet in Nederland. Waar lag het aan?
Van een boek worden er eerst 2000 gedrukt, om te kijken of er belangstelling ontstaat. Zo niet, dan is het meestal einde oefening voor dat boek. Maar omdat dit boek overal in Europa goed verkocht, herdrukten ze het boek met een ander omslagontwerp. Helaas, geen succes.
Het volgende boek van dezelfde auteur liep weer overal, behalve in Nederland. Men gebruikte er een ander boekformaat, misschien was dat het. De Duitse omslag werd in Nederland als goed getest, dus zo geschiedde, ander formaat, Duits omslagontwerp. Maar weer geen succes.
Er kwam een derde boek. Overal bingo, maar de Nederlanders wilden er niet aan. De agent van de auteur begon al over een andere uitgeverij, dus bij het vierde boek werd het hoog tijd voor een inventieve zet en een forse investering. Er zijn er 100.000 van gedrukt en weggezet voor een prijs van 3 euro in plaats van 19,90.
Dat is geen winst voor de uitgeverij, maar echt investeren. Voor die prijs begon het te lopen in de stationsboekhandels en de kiosken. Toen nam ook de vraag naar de andere titels toe en nu is deze auteur ook in Nederland een succes. Al zijn titels verkopen momenteel ruim 1000 exemplaar per maand.
De investering is terug verdiend en auteur en uitgeverij verdienen nu beide 50.000 euro per jaar aan de boeken. Een prima resultaat, aldus mijn klant, de uitgever. Wederzijds vertrouwen tussen uitgever en auteur, dat is voor hem belangrijk. Bij de eerste titel van een auteur verdien je zelden iets. Pas door een langdurige samenwerking ontstaat verkoopsucces. Roeland Schweitzer Schworks
Roeland Schweitzer
|
Roeland Schweitzer werkt al een heel leven op het gebied van (bedrijfs)journalistiek, verkoop, kunst en communicatie. Hij is presentatietrainer en spreker over communicatie. Hij is onder meer auteur van het cursusboek 'beter presenteren kun je leren’ en de klassieker 'Nooit meer verlegen'.
Alle artikelen van deze auteur
|
|
De auteur wil graag weten hoe u dit artikel waardeert:
Waardering 6,3
(4 stemmen)
|
Reacties
Er zijn nog geen reacties geplaatst. Wilt u als eerste reageren?
Reageren
Let op
Uw naam en eventueel uw website worden getoond boven uw reactie.
Vul uw emailadres in als u op de hoogte gehouden wilt worden over reacties op dit artikel.
|
|
|
|